Уряд змінив правила перетину кордону для працівників культури та медійників

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Постанова КМУ визначає процедуру, як отримати лист-сприяння та строк, у який певні категорії фахівців можуть перебувати за кордоном

Із 6 березня 2025 р. діють зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 № 57. Їх внесла постанова КМУ від 04.03.2025 № 244 (далі — Постанова № 244). КМУ врегулював правові підстави для тимчасового виїзду за межі України чоловіків віком від 18 до 60 років, які провадять професійну діяльність у сфері культури, кінематографії, стратегічних комунікацій, медіа та інформаційній сфері.

Постанова № 244 встановлює:

  • вимоги відповідності критеріям, щоб отримати лист-сприяння від Міністерства культури та стратегічних комунікацій (даліМКСК). Такий лист можуть отримати юридичні особи зі статусом критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період та фізичні особи підприємці, що ведуть профільну діяльність протягом останніх трьох років.
  • максимальний строк, у який працівники культури та медійники можуть перебувати за кордоном не більше 60 календарних днів з дня, коли перетнули кордон. Строк безперервного перебування за кордоном може бути збільшений до 30 календарних днів за окремим листом-погодженням.

Пропуск через кордон здійснюватиме уповноважена службова особа Держприкордонслужби, якщо виконані умови правил перетину та наявні підтвердні документи, зокрема:

  • лист МКСК до Адміністрації Держприкордонслужби щодо участі таких осіб у заходах, де зазначені запланована дата перетину кордону на виїзд, орієнтовна дата повернення в Україну, назви пункту пропуску перетину кордону на виїзд, а також виду транспортного засобу;
  • запрошення іноземної організації для участі таких осіб у заході з перекладом українською мовою;
  • військово-обліковий документ (далі ВОД) з відповідними відмітками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки або ВОД в електронній формі.

Також визначили чіткий перелік документів для працівників культури та медійників, які має отримати МКСК для того, щоб надати лист та детальну процедуру, як подавати документи до МКСК.

Уряд змінив правила перетину кордону для працівників культури та медійників

Уряд змінив правила перетину кордону для працівників культури та медійників

За інформацією КМУ

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
4938

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
6879

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді