Мобілізація в Україні: кого стосується та які обов’язки громадян

Міністерство оборони пояснює, хто підлягає мобілізації та які обов’язки громадян у цей період.

Гарантії працівникам на час військової служби

В Україні триває мобілізація, яка забезпечує готовність держави до оборони. Вона може бути загальною або частковою і регулюється законодавством та рішеннями керівництва країни.

Мобілізація може охоплювати всю територію країни або окремі регіони, а також стосуватися Збройних сил, державних органів та підприємств. З моменту її оголошення починає діяти особливий період, що вимагає адаптації економіки та державного управління.

Відповідно до Конституції України, кожен громадянин зобов’язаний захищати державу. Це означає, що під час мобілізації потрібно:

  • з’являтися до ТЦК та СП за викликом;
  • проходити медичний огляд для визначення придатності;
  • мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу;
  • оновлювати персональні дані у ТЦК та СП або через «Резерв+»;
  • надавати майно для потреб оборони (з компенсацією вартості).

Мобілізація в Україні: кого стосується та які обов’язки громадян

Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, які визнані придатними до служби та не мають відстрочки. Офіцери запасу та особи, які пройшли строкову службу, можуть бути призвані з 18 років. Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть долучитися до війська добровільно.

Мобілізація в Україні: кого стосується та які обов’язки громадянЗа інформацією Міністерства оборони України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
4249

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
6358

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді