Як виправити помилку у сумі виплати за лікарняним

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Формування корегуючої заяви-розрахунку на сайті ПФУ

Як виправити помилку у сумі виплати за лікарняним

Фінансування лікарняних проводить Пенсійний фонд на підставі заяв-розрахунків, що містять інформацію про суми страхових виплат. 

Якщо сума отриманих роботодавцем коштів перевищує фактичні витрати на страхові виплати, невикористані страхові кошти повертаються протягом трьох робочих днів на окремий рахунок Пенсійного фонду України. До територіального органу Пенсійного фонду необхідно надіслати письмове пояснення причин повернення коштів згідно із ч. 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Роботодавець може подати коригуючу заяву-розрахунок  в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. 

Якщо роботодавець виявляє помилку при розрахунку виплати за лікарняним, він має сформувати коригуючу заяву-розрахунок за типом «Коригування зменшення» до заяви-розрахунку, яка вже була профінансована та перебуває у статусі «Оплачено» (із зазначенням у відповідних полях правильної суми страхової виплати).

Telegram-канал «Кадровик-01. Новини»

При цьому до сформованої заяви-розрахунку необхідно додати скановану копію платіжного документа, яким підтверджується факт повернення зайво отриманих страхових коштів на рахунок Пенсійного фонду, та вибрати причину розбіжності суми у графі онлайн-форми.

За інформацією ПФУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
19223

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
55709

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
50908

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
490767

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6793

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді