Чому дані з довідок ОК-5 та ОК-7 відрізняються від фактичної суми допомоги по догляду за дитиною до трьох років

Особливості формування звітів від страхувальників

Чому дані з довідок ОК-5 та ОК-7 відрізняються від фактичної суми допомоги по догляду за дитиною до трьох років

Період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується особам до страхового стажу згідно із ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV.

Звітні відомості за таких осіб формуються та подаються страхувальниками, які відображають у звітності суми мінімального розміру заробітної плати за визначені періоди. 

Зазначені суми використовуються виключно для зарахування страхового стажу в повному обсязі і не є сумами соціальної допомоги, що отримують особи по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку від органів соціального захисту населення.

Тобто, у разі перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в довідках ОК-5 та ОК-7 по територіальному органу соціального захисту населення в графі щодо сум фактичного заробітку відображається інформація в розмірі мінімальної заробітної плати за кожен повний місяць перебування особи у такій відпустці, а суми допомоги, яка призначається для підтримки матерів протягом трьох років з моменту народження дитини у звітності не відображаються.

Порядок формування Реєстру застрахованих осіб, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-VI, визначається «Положенням про Реєстр застрахованих осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України  від 18.06.2014  №10-1.

Поповнення даних Реєстру застрахованих осіб (зокрема і у персональній електронній обліковій картці) відбувається на підставі інформації, яка надходить у складі звітності.

За інформацією

Головного управління ПФУ в Чернівецькій області

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Як надати нецільову благодійну допомогу працівникам під час воєнного стану

Щоб підтримати працівників, роботодавець може надати разову нецільову благодійну допомогу (НБД) і не сплачувати податків. Зразки супровідних документів та особливості надання такої допомоги роз’яснюємо у статті
34145

Трудові гарантії донорам

Якщо працівник здає кров, тим паче, від початку російської війни проти України необхідність донорської крові значно виросла, кадровик не залишиться осторонь. По-перше, це соціально важлива справа, а добрі справи заслуговують на підтримку. По-друге, законодавство зобов’язує роботодавця забезпечувати гарантії донору
9407

Допомога на поховання

Кадровик переживає з працівниками безліч подій з їхнього життя. Якщо працівник звернувся за допомогою на поховання члена сім’ї або, навпаки, родичі працівника прийшли з сумною звісткою, будьте готові оформити допомогу, надавши при цьому зразок заяви на матеріальну допомогу на поховання та роз’яснити особливості одержання такої допомоги
128606

Матеріальна допомога на оздоровлення

Для того, щоб отримати матеріальну допомогу на оздоровлення, потрібно взяти свою щорічну відпустку (або її частину). Матеріальна допомога на оздоровлення надається окремим категоріям працівників. Кому та як оформити матеріальну допомогу на оздоровлення, чи виплачувати таку допомогу під час воєнного стану? Відповідь на ці та інші запитання щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення знайдете у статті.
126858

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді