У яких випадках переміщення працівника не потребує його згоди

Переміщення працівника в межах того самого підприємства — наприклад, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості або на інше робоче місце — не вважається переведенням на іншу роботу.
Якщо нове місце відповідає посаді чи спеціальності, зазначеній у трудовому договорі, ініціатива належить роботодавцю, і згода працівника не потрібна (ч. 1 ст. 32 КЗпП).
Як оформити переміщення
Водночас переміщення не повинно зачіпати розмір зарплати, графік, пільги чи інші умови праці — інакше це вже буде зміна істотних умов.
Важливо: не можна переміщувати працівника на роботу, протипоказану за станом здоров’я.
Рішення оформлюють наказом на основі доповідних записок керівників підрозділів чи кадрової служби. Запис до трудової книжки та особової картки не вносять.
За інформацією Держпраці
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.