Види та складові конфлікту інтересів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За яких умов виникає конфлікт інтересів

Види та складові конфлікту інтересів

Конфлікт інтересів виникає у ситуації, коли приватний інтерес держслужбовця може вплинути на його об’єктивність чи неупередженість.

Види конфлікту інтересів можуть бути такими:

  • потенційний — коли у особи є приватний інтерес у сфері, в якій вона виконує повноваження, що може вплинути на неупередженість її рішень;

  • реальний — коли виникає суперечність між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями, що впливає на прийняття рішень.

Конфлікт інтересів існує, коли одночасно наявні такі складові:

  • в особи є приватний інтерес;
  • в особи наявні службові повноваження, під час реалізації яких вона може приймати рішення з питання, у якому в неї наявний приватний інтерес;
  • особа може на власний розсуд обирати з кількох юридично допустимих рішень.

За відсутності хоча б однієї із складових конфлікт інтересів не виникає.

У разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз’ясненням до Національного агентства.

Національне агентство роз’яснює порядок дій особи щодо врегулювання конфлікту інтересів упродовж 7 робочих днів.

За інформацією

Головного управління ПФУ у Вінницькій області

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (частина 3)

Серед загалу поширеною є думка про тотожність понять «конфлікт інтересів» і «корупція». Це хибне уявлення цілком закономірне в громадян, які не працюють на публічній службі й не стикаються на практиці з конфліктом інтересів, і неприпустиме в публічних службовців.
8030

Конфлікт інтересів: визначення поняття та законодавство (частина 2)

Продовжуємо розглядати тему щодо конфлікту інтересів. Зокрема, якими міжнародними та вітчизняними законодавчими актами це питання врегульовано. На кого поширюються вимоги законодавства про конфлікт інтересів та розкриваємо поняття «конфлікт інтересів».
8881

Конфлікт інтересів: вимоги до публічних посадових осіб (частина 1)

Конфлікт інтересів — проблема, що не втрачає актуальності, незмінно перебуває у фокусі уваги суспільства, є предметом політичних баталій та резонансних розслідувань незалежно від місця країни в корупційних рейтингах. Про те, що варто знати кадровикам держустанов про конфлікт інтересів — розгляньмо у серії статей з цього питання.
3841

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Конфлікт інтересів сам по собі не є корупцією і не утворює складу корупційного делікту, однак, залишаючись неврегульованим, він створює передумови для зловживання владою, відхилення від суспільних очікувань, корупції. За порушення вимог антикорупційного законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачено адміністративну і дисциплінарну відповідальність.
31663

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді