
В Україні триває перехід до електронного обліку трудової діяльності, і роботодавці та працівники мають подати до Пенсійного фонду скан-копії сторінок трудової книжки.
Перехід на електронні трудові книжки
Перед скануванням необхідно перевірити такі записи:
- прізвище, ім’я, по батькові повинні бути вказані повністю, без скорочень або ініціалів;
- дата народження має відповідати даним паспорта;
- підпис власника книжки;
- підпис відповідальної особи на підприємстві;
- печатка підприємства або відділу кадрів;
- дати прийняття і звільнення, назва підприємства, посада, а також номери та дати наказів повинні бути чітко вказані.
Неправильні записи може виправити роботодавець. Якщо підприємство ліквідоване, запис робить правонаступник. Факт належності трудової книжки може бути встановлений через суд.
Якщо записи відповідають вимогам, трудову книжку можна сканувати та завантажувати на Портал електронних послуг ПФУ.
За інформацією
Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.