Що робити, якщо роботодавець зменшує відпустку до 24 днів, посилаючись на воєнний стан
Особам з інвалідністю 1 і 2 груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю 3 групи — 26 календарних днів.
У період дії воєнного стану роботодавець може обмежити щорічну відпустку 24 днями. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, не використані дні нададуть після припинення воєнного стану згідно із ч. 1 ст. 12 Закону України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Проте закон не скасовує положення статті 6 Закону України «Про відпустки» щодо тривалості відпусток для осіб з інвалідністю.
Водночас якщо є реальні обставини, що унеможливлюють надання відпустки повної тривалості роботодавець має право обмежити тривалість щорічної основної відпустки працівника з інвалідністю у період дії воєнного стану 24 днями. Це рішення залишається на розсуд роботодавця.
За інформацією
Східного міжрегіонального управління Держпраці
Найпоширеніші запитання, які турбують роботодавців, та відповіді на них в одній статті ☟
Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.