Планують запровадити посади педпрацівників для викладачів закладів вищої освіти

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
МОН розробило зміни до низки постанов КМУ

КМУ покращив умови праці педагогічних працівників

СПО об’єднань профспілок оприлюднив проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо запровадження посад педагогічних працівників для викладачів закладів вищої освіти».

Планують внести зміни до:

  • додатку до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 № 346. Позиції розділу IV доповнять посадою «завідувач відділення», а також певні посади науково-педагогічних працівників вважатимуть посадами в закладах вищої освіти;
  • розділу «Посади науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти» Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Його доповнили поміткою про те, які посади відноситимуть до науково-педагогічних або педагогічних працівників;
  • розділу І додатку 2 до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298. «1. Вищі навчальні заклади III та IV рівня акредитації» замінять на «1. Заклади вищої освіти», «Керівні та науково-педагогічні працівники» на «Керівні, педагогічні та науково-педагогічні працівники»;
  • пункту 1 постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373. Після слів «вищої освіти» його доповнять словами «(крім посад професора, доцента, старшого викладача, викладача, асистента, викладача-стажиста, провідного концертмейстера, концертмейстера, завідувача: докторантури, аспірантури, лікарської резидентури, інтернатури, підготовчого відділення)».

У такий спосіб постанови КМУ планують привести у відповідність до Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

За інформацією СПО об’єднань профспілок

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
98

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
206

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
234

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14980

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді