КМУ змінив порядок використання коштів та надання допомоги для працевлаштування осіб з інвалідністю

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Зміни спрямовані на підтримку роботодавців та стимулювання створювати інклюзивні умови праці для осіб з інвалідністю

Уряд оновив низку постанов, які регулюють соціальний захист та працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідні зміни внесуть до:

  • постанови КМУ «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення» від 31.01.2007 № 70 (далі — Постанова № 70);
  • Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на соціальний захист осіб з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 04.02.2023 № 120;
  • Порядку надання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць/місць провадження господарської діяльності/незалежної професійної діяльності для осіб з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 22.08.2023 № 893.

Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю відтепер може надавати допомогу на поворотній та безповоротній основі для працевлаштування осіб з інвалідністю: 

  • підприємствам та організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю:

    • на технічне оснащення наявних робочих місць;
    • для технічного переоснащення виробництва, щоб створити додаткові робочі місця;
    • щоб облаштувати робоче місце відповідно до індивідуальної програми реабілітації; 
  • центрам комплексної реабілітації осіб з інвалідністю:

    • на випуск спеціалізованої літератури й аудіозаписів, щоб укомплектувати бібліотеки, зокрема для професійної підготовки осіб з інвалідністю; 

  • роботодавцям: 

    • щоб створити спеціальні робочі місця. 

Постанову № 70 привели у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сферах охорони здоров’я, реабілітації, соціального захисту та державної реєстрації окремих об’єктів санітарних заходів» від 21.08.2024 № 3911-ІХ, зокрема в частині порядку сплати адміністративно-господарських санкцій і пені роботодавцями у разі невиконання нормативу робочих місць.

Роботодавці, які не виконали норматив, можуть оновити показники у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування до 31 березня року, що настає за звітним. Санкції обчислюють за уточненими даними — відповідно до частини дванадцятої статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII.

За інформацією телеграм-каналу

представника КМУ у ВРУ Тараса Мельничука

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
4723

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
17254

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
41549

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
23760

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді