Бронювання без захисту: бізнес вимагає мораторій на призов під час розгляду заявки
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
ФРУ звернулась до Мінекономіки, Міноборони та Мінцифри з ініціативою внести зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних. Пропозиція стосується запровадження мораторію на призов та мобілізацію працівників упродовж 72 годин — саме стільки триває розгляд заявки на бронювання на порталі «Дія».
Наразі в цьому проміжку працівники підприємств, навіть критично важливих, не захищені: їх можуть викликати до ТЦК та СП, направляти на навчання й навіть мобілізовувати — ще до отримання рішення щодо бронювання.
Бронювання працівників під час війни у Дії
ФРУ вважає, що така ситуація створює нерівні умови для бізнесу. Адже згідно з п. 29 чинного Порядку, для державних органів, поліції, судів, прокуратури тощо бронювання відбувається без урахування 72-годинного обмеження, тобто фактично одразу. У приватного сектора таких гарантій немає.
Щоб усунути дискримінацію, Федерація пропонує доповнити Порядок нормою, яка б на час розгляду заявки на бронювання прямо забороняла призов і мобілізацію працівників. Це дозволить підприємствам не втрачати персонал, зберігати керованість і стабільність роботи навіть у складних умовах воєнного стану.
ФРУ також зазначає свою готовність долучитися до опрацювання необхідних змін і закликає державу до швидких рішень на підтримку бізнесу.
За інформацією Facebook-сторінки Федерації роботодавців України