Виплати при народженні зростають у п’ять разів, а жінки без стажу отримуватимуть по 7 тисяч гривень щомісяця

Уряд затвердив законопроєкт, що змінює підхід до державної допомоги родинам з дітьми. Зокрема, передбачено суттєве підвищення одноразової виплати жінкам після народження дитини — з нинішніх 10,3 тис. грн до 50 тис. грн. Також збільшаться щомісячні виплати для тих, хто не має професійного стажу: замість менше тисячі гривень — 7 тисяч щомісяця.
Для одного з батьків або опікуна планується впровадження щомісячної допомоги на догляд за дитиною до одного року, розмір якої окремо визначатиме уряд.
Після досягнення дитиною одного року стартує програма «єЯсла», яка дозволить батькам обрати між поверненням до роботи й вихованням дитини до трьох років. У разі першого варіанта держава виплачуватиме 8 тисяч гривень на місяць для оплати послуг догляду, а в разі другого — продовжить сплачувати за батьків єдиний соціальний внесок.
Програма «Пакунок малюка» залишиться, і родини зможуть обрати або натуральну допомогу, або грошову компенсацію понад 7,5 тис. грн. Також держава надаватиме «Пакунок школяра» — 5 тисяч гривень на кожного першокласника для підготовки до школи.
За інформацією Telegram-каналу
Прем‘єр-міністра України Дениса Шмигаля
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.