Відновлюється військова підготовка для студентів медичних вишів

Із 1 січня 2026 року в Україні запроваджують обов’язкову офіцерську підготовку для студентів-медичних і фармацевтичних спеціальностей — як у державних, так і в приватних закладах вищої освіти. Таке рішення Верховна Рада ухвалила, підтримавши законопроєкт № 13276.
Проходити підготовку за програмою офіцерів запасу медичної служби повинні будуть усі студенти, які відповідають медичним вимогам і пройшли професійно-психологічний відбір. Таким чином планують поповнити резерв військово-медичних кадрів, здатних рятувати життя під час дії воєнного стану.

Підготовка стане частиною освітнього процесу, а її порядок затверджуватиме уряд за погодженням з МОЗ, МОН та Міноборони. Очікується оновлення нормативно-правової бази, включно з інструкцією про організацію військової підготовки. МОЗ уже підтвердило свою готовність до роботи над цими змінами.
За інформацією МОЗ
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.