Відповідь
Ні, якщо іншомовний синонім не передбачений у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП).
У кадрових документах застосовують назви посад, що мають іноземне походження та:
- є достатньо типовими для іноземних систем професійної класифікації (наприклад, офіс-менеджер), але відсутні у вітчизняному КП;
- передбачені у КП лише для специфічних випадків (наприклад, супервайзер).
ПРИКЛАД:
Офіс-менеджером називають працівника, який є керівником допоміжного адміністративного персоналу офісу та часто, особливо на невеликих підприємствах, самостійно виконує функції деяких категорій такого персоналу. У КП професійна назва роботи «офіс-менеджер» відсутня. Замість неї слід підбирати найбільш підходящу назву з КП з урахуванням фактичних завдань та обов’язків працівника, кваліфікаційного рівня їх виконання, наявності керівних (менеджерських) повноважень тощо. Це можуть бути такі посади:
- Менеджер (управитель) з адміністративної діяльності (код КП 1475.4);
- Офіс-адміністратор (код КП 4222);
- Секретар або секретар керівника (організації, підприємства, установи)» (код КП 4115);
- Організатор діловодства (види економічної діяльності) (код КП 3435.2);
- Завідувач господарства (код КП 1239).
Національні класифікатори та процедури їх розроблення затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку. КП є складником національної системи класифікації. Це офіційний документ, що містить систематизований перелік назв і кодів класифікаційних угруповань або об’єктів класифікації (п. 5 ст. 259 Господарського кодексу України).
При доборі назв посад для штатного розпису, а також за потреби перевірити, чи правильно зазначені у "штатці" коди КП, у пригоді стане сервіс:
Пошук по Класифікатору професій

Скористатись сервісом ➤
Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
Міністерство економіки України своїм наказом від 13 грудня 2024 року № 22571 схвалило Зміну № 14 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», що був затверджений наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 року № 327 (далі — Зміна № 14, КП). Що слід знати про зміни № 14 до КП — у статті
У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій