Пенсія за вислугу років для медиків

230
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри

Запитання

Чи мають медичні працівники право на пенсію за вислугу років?

Відповідь

11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі — Закон № 2148). 

Особам, які на день набрання чинності Законом № 2148 мають вислугу років та стаж для призначення пенсії за вислугу років, що передбачають статті 52, 54 та 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788), пенсію за вислугу років призначають за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом № 1788 (п. 2-1 Прикінцевих положень Закону № 1058). 

Право на пенсію за вислугу років мали працівники охорони здоров’я після досягнення 55 років за наявності спеціального стажу роботи від 25 років за переліком, що визначає КМУ (п. «е» ст. 55 Закону № 1788).

Станом на 11 жовтня 2017 року для призначення пенсії за вислугу років необхідний спеціальний стаж не менше 26 років 6 місяців (пп. «е» ч. 1 ст. 55 Закону № 1788). 

Пенсія за вислугу років: медична галузь Хто має право на пенсію за вислугу років після 11 жовтня 2017 року

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, що передбачає Перелік № 909, дає право на пенсію за вислугу років незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ. Умова — станом на 11 жовтня 2017 року медпрацівник мав вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
8752

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9497

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
12979

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1432