Доплата при делегуванні права підпису

5447

Запитання

Чи обов’язково встановлювати доплату, якщо на час відпустки директора видається лише наказ на делегування права підпису іншому працівнику, ніхто не призначається виконавцем обов’язків директора?

Відповідь

Побутує думка, що делегування права підпису не впливає на зміст трудової функції працівника і не змінює істотні умови його праці. Проте така точка зору — хибна. Адже відбувається розширення трудової функції. На працівника покладається виконання додаткових обов’язків, не передбачених трудовим договором.

Приклад!

Працівнику делеговано право підпису договорів з певного виду господарської діяльності. Підписання договору не є кінцевою стадією його укладання.

Працівник має прийняти рішення щодо доцільності угоди, вивчити потребу в товарі (послузі) та пропозиції на ринку, обрати контрагентів. Навіть якщо аналітику підготує інший працівник, проаналізувати її, прийняти рішення щодо укладення договору має особа, уповноважена підписувати договір.

Тож у разі делегування наказом (розпорядженням) права підпису певних документів керівника підприємства на час його відсутності іншим керівникам, доплату за виконання додаткових функцій встановлюють обов’язково.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про суміщення посад

Доручити працівникові додаткову роботу на умовах суміщення посад роботодавець може або за погодженням з працівником, або, прийнявши одностороннє рішення про це — у порядку зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП. Зразок наказу про суміщення посад 2024 — у статті.
146111

Суміщення професій та посад

На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
93894

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
55273

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є досить проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
100769