За яким порядком відкликати працівника з відпустки

3352

Запитання

Як відкликати працівника зі щорічної основної відпустки?

Відповідь

 

 

Відповідно до частини 3 статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) відкликати працівника зі щорічної відпустки допустимо за його згодою лише в таких випадках:

  • для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків,
  • для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої цієї статті та в інших випадках, передбачених законодавством.

Якщо підстава відкликання передбачена ч. 3 ст. 12 Закону про відпустки та є згода працівника, необхідно оформити наказ на відкликання та повідомити бухгалтерію для проведення перерахунків.

Після підписання зазначеного наказу роботодавцем зареєструйте його в Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тимчасового строку зберігання. Працівника ознайомте з наказом про відкликання з відпустки під підпис.

 

Увага!

Перед відкликанням з відпустки перевірте, чи використав (або — чи зможе використати) працівник у робочому році, за який він перебуває у щорічній відпустці, одну безперервну частину тривалістю мінімум 14 к. д.

Покрокову інструкцію дій знайдете у консультації Оформлюємо відкликання з відпустки

 

 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8469

Оформлення компенсації відпустки: зразок та наказ

За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
22444

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
90221

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
151487