Наслідки неповідомлення ДПС про прийняття на роботу

1464

Запитання

Що загрожує підприємству, яке не повідомило ДПС про прийняття працівника на роботу?

Відповідь


У такому випадку штрафні санкції очікують і на підприємство (ст. 265 КЗпП), і на винну посадову особу (ст. 41 КпАП).

ТЕСТ: скільки помилок ви робите при прийнятті на роботу

Проте розмір штрафу залежить від того, чи вважати неповідомлення ДПС неукладенням трудового договору.

Позиція Держпраці та судів з цього питання є різною.

Держпраці в листі від 03.08.2015 № 1364/24/21/01/2298-15 роз’яснює, що повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу, як і наказ про прийняття на роботу, є складовою частиною укладання трудового договору. У такому випадку згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП штраф за неповідомлення ДПС становитиме 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення.

Суди ж дотримуються іншої думки.

Тернопільський міськрайонний суд у постанові у справі № 607/2619/16-п від 29.03.2016 визначив, що укладення трудового договору та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу — дві самостійні обставини. Вони не можуть вважатись частиною одна одної.

Апеляційний суд Кіровоградської області в постанові у справі № 404/2115/16-п від 27.05.2016 постановив, що неповідомлення до початку роботи працівника про його прийняття органу ДФС не свідчить, що працівник та роботодавець не оформили трудового договору. Суд не пов’язує чинність трудового договору із наявністю відповідного повідомлення.

Як виправити помилку у надісланому повідомленні ДФС ➤

Резюме

Підприємство має шанс виграти справу, якщо керівник оскаржить у суді штраф у 30 МЗП.

Проте уникнути штрафу взагалі не вдасться. У статті 265 КЗпП міститься універсальна санкція за «порушення інших вимог трудового законодавства» — одна МЗП (абз. 8 ч. 2).

Така ж аргументація підійде і для статті 41 КпАП.

Отже, замість штрафу у 17 000 грн за «фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору» посадова особа може відбутися штрафом у 1700 грн за частиною першою «інші порушення вимог законодавства про працю».

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичний огляд працівників

Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
43702

Направлення на медичний огляд працівників: як оформити

Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
54254

Наказ про прийняття на роботу директора

Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
151085