Відповідь
Цивільний Кодекс України (ЦК) не визначає ані мінімального, ані максимального строку, на який дозволено укладати цивільно-правові договіри підряду чи надання послуг.
Трудовий договір чи цивільно-правовий: як обрати, щоб уникнути штрафу
Відповідно до ст. 846 ЦК сторони договору підряду — замовник і виконавець — встановлюють строк виконання роботи або її етапів. Строк договору залежить від обсягу роботи, про виконання якої домовилися сторони.
У ст. 905 ЦК зазначено: «Строк договору про надання послуг встановлюють за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами».
Отже, так. Укласти договір про надання послуг на рік — правомірно. Тривалий строк такого договору, не означає, що відносини — трудові.
Стане у пригоді чек-ліст:
СКАЧАТИ
Увага! Про договори підряду, укладені більше ніж на рік, ПФУ інформує територіальний орган Держпраці (п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823). Інспектор праці, в свою чергу, перевірить, чи немає на підприємстві неоформлених трудових відносин.
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці
Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.