Табелювання відпустки у зв’язку з усиновленням

1097

Запитання

Як відбити у табелі відпустку у зв’язку з усиновленням?

Відповідь


Типова форма табеля обліку використання робочого часу № П-5 затверджена наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 (далі — Наказ № 489).

Табелювання відпустки у зв’язку з усиновленнямДізнайтеся, кому доручити та як регламентувати табельний облік

Вона була розроблена для систематизації та визначення мінімального стандартного уніфікованого набору показників. Це необхідно, щоб складати звітні форми державних статистичних спостережень з праці.

Згідно з Наказом № 489 типова форма № П-5 є рекомендованою. Підприємство має право її змінювати. Тобто адаптувати під себе, якщо збереже передбачені формою показники явок та неявок працівників, доповнить типову форму графами і кодами, необхідними для обліку робочого часу.

Що заборонено змінювати в табелі: 3 табу

Типова форма № П-5 не містить коду, яким слід позначати відпустку у зв’язку з усиновленням дитини.

Рекомендуємо ввести додатковий код, наприклад, ВУ.

Таке рішення необхідно закріпити документально. Внесіть доповнення до наказу про затвердження форми табеля або до Положення про облік робочого часу на підприємстві. Якщо такого документа немає — розробіть.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
39324

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
15099

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
64602

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
76749

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
439530