Правила оплати простою

2865

Запитання

Як привильно оплачувати час простою?

Відповідь

Правила оплати простою визначає стаття 113 КЗпП. Розмір оплати залежить від причини простою.

Простій

Як оплачувати

Не з вини працівника

Не нижче 2/3 тарифної ставки (окладу)

Не з вини працівника через виробничу ситуацію, небезпечну для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища

Середній заробіток

З вини працівника

Не оплачувати

На підставі наявних документів (акти, доповідні і пояснювальні записки, листи сторонніх підприємств, приписи контролюючих органів тощо) керівник підприємства має встановити «винуватця» призупинення робіт і визначити розмір оплати простою.

⇛ На який строк можна оголосити простій ⇚

Приклад 1: простій з оплатою 2/3 ставки (окладу)

На підприємстві закінчується дія ліцензії на виконання певних робіт. Нову ліцензію зможуть отримати лише за кілька днів після закінчення дії попередньої. Маємо простій не з вини працівника — відсутні умови для виконання роботи. Оплачуєте такий простій у розмірі 2/3 посадового окладу (місячної ставки).

Правила оплати простоюНаказ про оголошення простою через спеку

Приклад 2: простій без оплати

Простій з вини працівника:

Такий простій не оплачуйте.

Приклад 3: простій зі збереженням середнього заробітку

Держпраці виявила на підприємстві небезпечні для життя чи здоров’я працівників та (або) навколишнього природного середовища чинники виробництва та зупинила його роботу. Працівникам оплачуєте простій у розмірі середнього заробітку.

Ольга Догадіна,

провідний експерт Експертус Кадри

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
7487

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48142

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
25101

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
108872

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
252192