Відповідь
Працівник має рацію, за наявності домовленості між ним і роботодавцем заробітна плата за час відпустки може бути виплачена в інші строки, аніж за три дні до початку відпустки. Таку можливість передбачено статтею 7 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-ІІІ.
Навіть за умови, що колективний договір не містить положень, які передбачають виплату заробітної плати за час відпустки у строки, визначені у заяві працівника, виконання умов Конвенції не кваліфікуватиметься як порушення законодавства про працю.
Увага!
Відпустки плануються не працівниками, це двосторонній процес планування, результатом якого є складання графіка відпусток. Використання працівниками відпусток у черговості, визначеній графіком, дозволяє уникати ситуацій, коли можливість виплати заробітної плати до початку відпустки відсутня.
Використання робочого часу на підприємствах, в установах, організаціях обліковують за допомогою обліку використання робочого часу щомісячно на всіх працівників.
Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
Затвердженої (унормованої) форми повідомлення не існує. Тому радимо скористатися нашим зразком
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми