Відповідь
КЗпП не містить такої підстави звільнення, як «у зв’язку з виходом на пенсію». Вихід працівника на пенсію є поважною причиною звільнення за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) та надає працівнику право розірвати трудовий договір без обов’язкового попередження роботодавця за два тижні.
Отже, у такому разі працівнику варто запропонувати в заяві про звільнення дописати, що звільнення відбувається за його власним бажанням, як це передбачено статтею 38 або 39 КЗпП, адже роботодавець не має права самостійно визначати підставу розірвання трудового договору, якщо звільнення відбувається не з ініціативи роботодавця, а з ініціативи працівника.
Вам стане у пригоді консультація:
Якщо працівник прийняв рішення завершити кар’єру в компанії, неодмінно шукатиме бланк заяви на звільнення за власним бажанням. Роз’ясніть працівнику, що оформлення такої заяви залежить від причини звільнення. Скачайте та покажіть колезі зразок заяви на звільнення за власним бажанням.
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.