Як відобразити в табелі день проходження працівником огляду МСЕК?

9720

Запитання

Працівник перебував на лікарняному з 30 червня по 06 липня 2017 року. У рядку «стати до роботи» зазначено: «Визнаний інвалідом ІІІ групи з 7 липня. Оглянутий у МСЕК 07 липня». Як в табелі відмітити день проходження працівником огляду в обласній МСЕК? Позначати робочий день чи відпустку без збереження зарплати? І на звороті листка непрацездатності, який заповнюється табельником, що слід вказати у рядку «став до роботи»?

Відповідь

Відповідно до пункту 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455), тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності.

Технічний опис листка непрацездатності та Інструкцію про порядок заповнення листка непрацездатності затверджено наказом Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Міністерства охорони здоров’я, Мінпраці України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Листок непрацездатності видається у разі захворювання чи травми на весь період тимчасової непрацездатності до відновлення працездатності або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК; п. 2.1 Інструкції № 455).

У разі визнання хворого інвалідом дата встановлення інвалідності повинна збігатися з днем надходження (реєстрації) документів у МСЕК (п. 3.11 Інструкції № 532), і листок непрацездатності закривається днем надходження документів хворого на МСЕК (п. 4.3 Інструкції № 455).

МСЕК проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності (п. 7 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою КМУ «Питання медико-соціальної експертизи» від 03.12.2009 № 1317).

Як правило, дату огляду хворого визначають у день прийняття документів у МСЕК. Інформацію про дату огляду доводять до хворого.

Отже, працівник наперед знає, коли його будуть оглядати у МСЕК, але він не знає, чи буде його визнано інвалідом, чи ні, а отже, не може знати, чи буде йому листок непрацездатності закритий датою подачі документів у МСЕК, чи — датою, наступною за датою огляду, оскільки у разі визнання хворого працездатним строк тимчасової непрацездатності закінчується датою огляду в МСЕК (п. 4.4 Інструкції № 455). У графі «Стати до роботи» листка непрацездатності зазначається дата, наступна за датою огляду у МСЕК (п. 3.11 Інструкції № 532).

У графі «Оглянутий у МСЕК» листка непрацездатності зазначають дату огляду хворого (п. 3.10 Інструкції № 532), тому у разі визнання працівника інвалідом період з дати закриття листка непрацездатності до дати огляду у МСЕК (включно) слід вважати відсутністю з поважних причин і в табелі обліку використання робочого часу позначати літерним кодом «І» (інші причини неявок).

Оплата такої відсутності законодавством не передбачена.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
18518

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54300

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
49200

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488718

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6558