Скільки зберігати накази про надання відпусток за особливий характер праці?

3230

Запитання

До якої справи з кадровими наказами — тривалого чи тимчасового строку зберігання — слід формувати наказ про надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці (за ненормований робочий день, за роботу з комп’ютером тощо)?

Відповідь

Згідно із статтею 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504-96/ВР окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, а також працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка, конкретна тривалість якої встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до статті 16-б Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5 (далі  — Перелік типових документів), встановлено різні строки зберігання для наказів про надання відпусток.

Так, накази про надання відпусток працівникам з важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці віднесено до групи наказів, що повинні зберігатися 75 років. Що стосується інших видів наказів про надання оплачуваних відпусток, то для них Переліком типових документів встановлено п’ятирічний строк зберігання. До таких, зокрема, належать й накази про надання працівникам відпусток за особливий характер праці.

Якщо щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається окремо від щорічної основної відпустки, наказ про надання додаткової відпустки реєструють і формують у справи разом із наказами про надання щорічних основних відпусток. 

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
612166

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
7191

Доповідна записка: види, зразок та порядок оформлення

Доповідна записка може готуватися як за власною ініціативою автора, так і вказівкою керівництва. Як оформити різні види доповідних записок, одержати зразок доповідної записки ― детально у цій статті
138797