Чи заводити нову особову справу після поновлення на роботі?

2379

Запитання

Працівника, звільненого за прогули, за рішенням суду поновлено на роботі. Чи потрібно заводити нову особову справу?

Відповідь

У разі поновлення на роботі не потрібно заводити нову особову справу. Працівник не вважається звільненим. Трудові відносини реалізуються у межах укладеного трудового договору.

Отже, заповнювати заново особовий листок з обліку кадрів працівник не повинен.

Порядку «поновлення» особової справи після поновлення працівника за рішенням суду нормативними актами не визначено. Як це буде реалізовано — має вирішити сама організація.

На практиці жодних змін чи закреслень у внутрішньому описі, завершеному підсумковим записом, не вносять. Натомість додають до особової справи додатковий внутрішній опис і пояснювальну записку до нього. У додатковому внутрішньому описі вказують, що до особової справи долучено копію наказу про поновлення на роботі (нумерацію записів у внутрішньому описі доцільно продовжити: перший номер у додатковому внутрішньому описі — наступний порядковий номер після номера останнього запису у внутрішньому описі, завершеному підсумковим записом). У пояснювальній записці у довільній формі викладають, чому саме оформлено додатковий внутрішній опис (приміром, після звільнення працівника особову справу завершено у поточному діловодстві, внутрішній опис закрито підсумковим записом; працівника поновлено на роботі рішенням …. суду від … №… ; у зв’язку з поновленням працівника і відновленням дії укладеного раніше трудового договору ведення особової справи продовжено, оформлено додатковий внутрішній опис особової справи…).

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад документів особової справи працівника

Вічне запитання з кадрової практики: чи долучати до особової справи згоду на обробку персональних даних… Відповідь — ні! Дізнайтесь: які документи можна і потрібно формувати до особової справи працівника, а чого у жодному разі там не має бути.
166242

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
133059

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
75409

Зберігання особових справ: настанови експерта

Особова справа працівника, за умови додержання правил її ведення, містить повну інформацію про трудову діяльність та персональні дані цього працівника, тому слід організувати належне зберігання особових справ на підприємстві. Як правильно зберігати особові справи, читайте у статті
12853

Особова справа працівника: правила та порядок формування

Особова справа — це сукупність документів, в яких відображені відомості про трудову діяльність особи та її біографічні дані. Зокрема, про освіту, військову службу, сімейний стан, державні відзнаки та інше. Законодавство регламентує правила формування особової справи працівника. Правила ведення особових справ та поради експертів вбережуть вас від помилок і зайвої роботи.
132551