Керівник підписав кадровий наказ і оформив «лікарняний»

1386

Запитання

Керівник організації в першій половині робочого дня підписав наказ про прийняття на роботу. В другій половині — керівник оформив лікарняний. Чи вважатиметься такий наказ чинним? Чи ліпше його «перепідписати»?

Відповідь

Для убезпечення керівника від можливих проблем в майбутньому щодо доведення факту легітимності виданого наказу про прийняття на роботу працівника радимо в табелі обліку використання робочого часу зазначити фактичний час роботи начальника, а інший час, як «ТН» після надання лікарняного.

Оскільки під час підписання наказу начальник перебував на робочому місці, виконував свої обов’язки та не перебував ще на лікарняному, тому немає підстав для «перепідписання» цього наказу особою, що тимчасово виконує його обов’язки на час відсутності. Тим більше, що розпорядчий документ може бути відмінено (змінено, доповнено) лише новим розпорядчим документом (п. 6 розд. 1 гл. 2 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
196832

Оформлення та зберігання документів з додатками

Додаток — складова документа, що уточнює, роз’яснює, доповнює його зміст або набуває чинності на підставі основного документа. Додатки мають документи всіх видів — й організаційно-розпорядчі, й інформаційно-аналітичні.
53036

Визначаємо організаційну структуру підприємства

Господарський кодекс передбачає, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру. Як правильно це зробити? У якому документі визначити? За якою формою скласти? — відповідаємо на ці та інші запитання.
46731

Журнал реєстрації заяв з кадрових питань

Службовий документ — офіційний документ, який юридична особа створила або отримала у процесі діяльності, відповідним чином зареєструвала та/або засвідчила (п. 3.14 ДСТУ 2732:2023 2732:2004 «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять»).
57559

Електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож у цій статті ви знайдете відповіді на всі актуальні питання про електронні документи та електронний документообіг, закон України, що регулює це питання та особливості формування і зберігання електронних документів.
30977