Підприємство планує встановити додаткові дні оплачуваної відпустки. Але за умови, що такі дні не переноситимуться на наступний рік, не компенсуватимуться при звільненні, а надаватимуться лише за бажання працівника у випадку настання форс-мажорних обставин. Чи правомірно це?
Відповідь
Підприємство має право встановити інший вид оплачуваної відпустки у колективному договорі або письмовому трудовому договорі з кожним працівником.
Аби не виникало конфліктів щодо надання/ненадання нової відпустки, радимо конкретніше прописати перелік форс-мажорних обставин, за настання яких працівнику може бути надана така відпустка.
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.