Працівника-потерпілого викликано на допит: як увільнити від роботи?
Запитання
Працівника-потерпілого викликано на допит до слідчого. Працівник це підтвердив. Принісши повістку про виклик. Як у такій ситуації діяти кадровику?
Відповідь
Дату і час початку явки до слідчого зазначено у повістці. Але доцільно отримати від працівника заяву про увільнення від роботи, де він власноруч визначить час, на який потребує увільнення.
Читайте також: Документуємо відсутність працівника у зв’язку з викликом до суду, визначаємо підстави для збереження заробітку
На підставі заяви працівника та повістки кадровик готує наказ про увільнення від роботи у зв’язку із викликом на допит до слідчого.
Витрати, пов’язані із участю потерпілих у кримінальному провадженні, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Потерпілим оплачують проїзд, наймання житла та добові (у разі переїзду до іншого населеного пункту), а також компенсацію за втрачений заробіток чи відрив від звичайних занять. Компенсацію за втрачений заробіток обчислюють пропорційно від розміру середньомісячного заробітку (ч. 3 ст. 122 КПК).