Протокол комісії із соціального страхування для оплати лікарняних

878

Запитання

Відповідь

Так, обов’язково.

Комісія (уповноважений) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі — Комісія), створюється (обирається) та діє на підприємстві, в установі, організації, що використовує найману працю (далі — підприємство), незалежно від форм власності й господарювання.

Порядок їх роботи визначено Положенням про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженим постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25 (далі — Положення № 25).

Створювати Комісію чи обирати уповноваженого, залежить від кількості застрахованих працюючих осіб на підприємстві (п. 1.4 Положення № 25):

Понад 15 осіб

Комісія із соціального страхування

15 і менше осіб

Уповноважений із соціального страхування

Рішення Комісії (уповноваженого) оформляють протоколом у день прийняття (п. 4.3 Положення № 25).

Отже, рішення щодо призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю оформляють протоколом, незалежно від кількості застрахованих працюючих осіб на підприємстві.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення під час лікарняного

Листок непрацездатності під час вирішення складних трудових відносин подекуди вважають захисним амулетом. Мовляв, «лікарняний» — це гарантія того, що роботодавець не звільнить працівника ні за яких обставин. Але дійсно чи можливо прийняти наказ про звільнення під час лікарняного? Які особливості звільнення державного службовця під час лікарняного та звільнення під час лікарняного по вагітності та пологах потрібно знати кадровику? Усе про звільнення під час лікарняного — у статті.
45509

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5835

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
145115

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
168305

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
30398