Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підряду

1597

Запитання

Чи можна виконувати роботи з підвищеною небезпекою за договором підряду? Відповідає Держпраці.

Відповідь

Управління Держпраці у Житомирській області повідомляє про непоодинокі випадки, коли з працівниками, які працюють на умовах цивільно-правового договору, трапляються нещасні випадки під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підряду Читайте також: Лікарняний виконавцю робіт за договором ЦПХ у світлі пенсійної реформи

В таких випадках, суб’єкт господарювання виступає замовником та не несе відповідальності за пільги, компенсації та гарантії, передбачені законодавством про працю, а також звільняється від обов’язку щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці під час виконання таких робіт. Найчастіше подібна ситуація спостерігається у галузях: будівництво та промисловість будматеріалів, виробництво деревини та виробів з деревини, лісове господарство.

Держпраці зауважує, що для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл (ч. 3 ст. 837 Цивільного кодексу України).

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підрядуДізнайтеся, чи правомірно приймати за договором цивільно-правового характеру інженера з охорони праці

Отже, виконувати роботи підвищеної небезпеки на підставі договору підряду може підрядник, який має відповідний дозвіл, одержаний згідно з Порядком № 1107.

Держпраці наголошує, що залучення суб’єктами господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі цивільно-правових договорів, фізичних осіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу, є порушенням вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, а саме, порушень вимог правил безпеки, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм та правил, правил технічної експлуатації, інших галузевих норм і правил, технологій (лист Держпраці від 16.11.2017 № 11000/1/7.2-ДП-17).

За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96931

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30868

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33437

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40837

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75621