Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підряду

1522

Запитання

Чи можна виконувати роботи з підвищеною небезпекою за договором підряду? Відповідає Держпраці.

Відповідь

Управління Держпраці у Житомирській області повідомляє про непоодинокі випадки, коли з працівниками, які працюють на умовах цивільно-правового договору, трапляються нещасні випадки під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підряду Читайте також: Лікарняний виконавцю робіт за договором ЦПХ у світлі пенсійної реформи

В таких випадках, суб’єкт господарювання виступає замовником та не несе відповідальності за пільги, компенсації та гарантії, передбачені законодавством про працю, а також звільняється від обов’язку щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці під час виконання таких робіт. Найчастіше подібна ситуація спостерігається у галузях: будівництво та промисловість будматеріалів, виробництво деревини та виробів з деревини, лісове господарство.

Держпраці зауважує, що для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл (ч. 3 ст. 837 Цивільного кодексу України).

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підрядуДізнайтеся, чи правомірно приймати за договором цивільно-правового характеру інженера з охорони праці

Отже, виконувати роботи підвищеної небезпеки на підставі договору підряду може підрядник, який має відповідний дозвіл, одержаний згідно з Порядком № 1107.

Держпраці наголошує, що залучення суб’єктами господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі цивільно-правових договорів, фізичних осіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу, є порушенням вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, а саме, порушень вимог правил безпеки, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм та правил, правил технічної експлуатації, інших галузевих норм і правил, технологій (лист Держпраці від 16.11.2017 № 11000/1/7.2-ДП-17).

За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163436

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1355

«Переведення» з сумісництва на основне місце роботи

Якщо необхідно оформити для працівника зміну роботи за сумісництвом на основне місце роботи, кадровики нерідко припускаються помилки, оформлюючи такий перехід як переведення. А як же правильно оформити таку процедуру?
30844