Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підряду

1874

Запитання

Чи можна виконувати роботи з підвищеною небезпекою за договором підряду? Відповідає Держпраці.

Відповідь

Управління Держпраці у Житомирській області повідомляє про непоодинокі випадки, коли з працівниками, які працюють на умовах цивільно-правового договору, трапляються нещасні випадки під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підряду Читайте також: Лікарняний виконавцю робіт за договором ЦПХ у світлі пенсійної реформи

В таких випадках, суб’єкт господарювання виступає замовником та не несе відповідальності за пільги, компенсації та гарантії, передбачені законодавством про працю, а також звільняється від обов’язку щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці під час виконання таких робіт. Найчастіше подібна ситуація спостерігається у галузях: будівництво та промисловість будматеріалів, виробництво деревини та виробів з деревини, лісове господарство.

Держпраці зауважує, що для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл (ч. 3 ст. 837 Цивільного кодексу України).

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Виконання робіт з підвищеною небезпекою за договором підрядуДізнайтеся, чи правомірно приймати за договором цивільно-правового характеру інженера з охорони праці

Отже, виконувати роботи підвищеної небезпеки на підставі договору підряду може підрядник, який має відповідний дозвіл, одержаний згідно з Порядком № 1107.

Держпраці наголошує, що залучення суб’єктами господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі цивільно-правових договорів, фізичних осіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу, є порушенням вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, а саме, порушень вимог правил безпеки, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм та правил, правил технічної експлуатації, інших галузевих норм і правил, технологій (лист Держпраці від 16.11.2017 № 11000/1/7.2-ДП-17).

За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25163

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
65303

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
145431

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182069