У довідці МСЕК — непрацездатна: чи можна прийняти таку особу на роботу

1901

Запитання

На посаду кухаря бажає працевлаштуватися жінка, у довідці МСЕК якої зазначено — непрацездатна. Але за результатами медичного огляду дозволи а працевлаштування є. Чи можна прийняти на роботу таку особу?

Відповідь

Для працевлаштування інваліда однієї довідки до акту огляду МСЕК недостатньо, оскільки статтею 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» вiд 21.03.1991 № 875-XII передбачено, що право працювати в організаціях або займатися підприємницькою діяльністю інваліди реалізують з урахуванням індивідуальних програм реабілітації. ІПР складає МСЕК, яка встановила інвалідність. Інвалідів працевлаштовують відповідно до визначених медичних рекомендацій (ст. 172 КЗпП).

Отже, особі з інвалідністю слід обов’язково подати ІПР. Укладати трудовий договір із громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я, неправомірно (ст. 24 КЗпП).

Попередньому (при прийнятті на роботу), періодичному профілактичному медичним оглядам підлягають працівники професій, визначених Переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 № 559). До цього переліку професій належить і посада кухаря.

Оскільки у довідці МСЕК зазначено, що особа непрацездатна, а результатами медогляду визначено придатність особи виконувати обов’язки кухаря, рекомендуємо претенденту на посаду звернутись до МСЕК із заявою про визначення можливості працювати за цією посадою, вказати особливості та умови праці. Після отримання висновку можна приймати рішення щодо працевлаштування цієї особи.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4142