У довідці МСЕК — непрацездатна: чи можна прийняти таку особу на роботу

1735

Запитання

На посаду кухаря бажає працевлаштуватися жінка, у довідці МСЕК якої зазначено — непрацездатна. Але за результатами медичного огляду дозволи а працевлаштування є. Чи можна прийняти на роботу таку особу?

Відповідь

Для працевлаштування інваліда однієї довідки до акту огляду МСЕК недостатньо, оскільки статтею 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» вiд 21.03.1991 № 875-XII передбачено, що право працювати в організаціях або займатися підприємницькою діяльністю інваліди реалізують з урахуванням індивідуальних програм реабілітації. ІПР складає МСЕК, яка встановила інвалідність. Інвалідів працевлаштовують відповідно до визначених медичних рекомендацій (ст. 172 КЗпП).

Отже, особі з інвалідністю слід обов’язково подати ІПР. Укладати трудовий договір із громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я, неправомірно (ст. 24 КЗпП).

Попередньому (при прийнятті на роботу), періодичному профілактичному медичним оглядам підлягають працівники професій, визначених Переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 № 559). До цього переліку професій належить і посада кухаря.

Оскільки у довідці МСЕК зазначено, що особа непрацездатна, а результатами медогляду визначено придатність особи виконувати обов’язки кухаря, рекомендуємо претенденту на посаду звернутись до МСЕК із заявою про визначення можливості працювати за цією посадою, вказати особливості та умови праці. Після отримання висновку можна приймати рішення щодо працевлаштування цієї особи.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30864

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33431

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40832

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75618