Відповідь
За необхідності зміни розміру оплати праці за посадою жінки, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, роботодавець має керуватися нормами, встановленими для всіх категорій працівників. Так, у разі ж запровадження нових або зміни діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити про це працівницю не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни (ст. 103 Кодексу законів про працю України).
Окрім того, варто пам’ятати, що в подальшому при належних виплатах основному працівнику (наприклад, допомога по вагітності та пологах, якщо працівниця під час перебування «в декреті» знову завагітніє) буде проводитись, виходячи зі зміненого (зменшеного) посадового окладу.
Детальніше — у консультації «Збільшення посадового окладу за посадою працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною»
Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
Роботодавець має забезпечити своєчасне та організоване проходження працівниками медичних оглядів та обстежень.
Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
Щоб дотримати закону, вкажіть у наказі про несприятливі чинники на робочому місці. Що і як зазначити — у статті. На допомогу — накази, складені за П-1 та формою, відмінною від типової