Відповідь
За необхідності зміни розміру оплати праці за посадою жінки, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, роботодавець має керуватися нормами, встановленими для всіх категорій працівників. Так, у разі ж запровадження нових або зміни діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити про це працівницю не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни (ст. 103 Кодексу законів про працю України).
Окрім того, варто пам’ятати, що в подальшому при належних виплатах основному працівнику (наприклад, допомога по вагітності та пологах, якщо працівниця під час перебування «в декреті» знову завагітніє) буде проводитись, виходячи зі зміненого (зменшеного) посадового окладу.
Детальніше — у консультації «Збільшення посадового окладу за посадою працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною»
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.