Відповідь
За необхідності зміни розміру оплати праці за посадою жінки, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, роботодавець має керуватися нормами, встановленими для всіх категорій працівників. Так, у разі ж запровадження нових або зміни діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити про це працівницю не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни (ст. 103 Кодексу законів про працю України).
Окрім того, варто пам’ятати, що в подальшому при належних виплатах основному працівнику (наприклад, допомога по вагітності та пологах, якщо працівниця під час перебування «в декреті» знову завагітніє) буде проводитись, виходячи зі зміненого (зменшеного) посадового окладу.
Детальніше — у консультації «Збільшення посадового окладу за посадою працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною»
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.