Чи враховувати до квоти для працевлаштування працівницю, яка не перебуває у шлюбі, але фактично мешкає з батьком дитини, та виховує дитину, яка є інвалідом з дитинства (цей чоловік записаний в свідоцтві про народження як батько)?
Відповідь
У квоту для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зараховують одного з батьків або особу, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда (до 18 років);
утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності) ((ч. 1 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).
Оскільки у запитанні зазначено, що працівниця саме утримує інваліда з дитинства без одного з подружжя (шлюб з батьком дитини не оформлений), незважаючи на факт сумісного проживання із батьком дитини, цю працівницю слід включити до квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості.
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.