Чи враховувати до квоти для працевлаштування працівницю, яка не перебуває у шлюбі, але фактично мешкає з батьком дитини, та виховує дитину, яка є інвалідом з дитинства (цей чоловік записаний в свідоцтві про народження як батько)?
Відповідь
У квоту для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зараховують одного з батьків або особу, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда (до 18 років);
утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності) ((ч. 1 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).
Оскільки у запитанні зазначено, що працівниця саме утримує інваліда з дитинства без одного з подружжя (шлюб з батьком дитини не оформлений), незважаючи на факт сумісного проживання із батьком дитини, цю працівницю слід включити до квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.