Чи враховувати до квоти для працевлаштування працівницю, яка не перебуває у шлюбі, але фактично мешкає з батьком дитини, та виховує дитину, яка є інвалідом з дитинства (цей чоловік записаний в свідоцтві про народження як батько)?
Відповідь
У квоту для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зараховують одного з батьків або особу, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда (до 18 років);
утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності) ((ч. 1 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).
Оскільки у запитанні зазначено, що працівниця саме утримує інваліда з дитинства без одного з подружжя (шлюб з батьком дитини не оформлений), незважаючи на факт сумісного проживання із батьком дитини, цю працівницю слід включити до квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості.
Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
Щоб дотримати закону, вкажіть у наказі про несприятливі чинники на робочому місці. Що і як зазначити — у статті. На допомогу — накази, складені за П-1 та формою, відмінною від типової