Додаткові дні відпочинку донору: коли надавати 1, а коли — 2

2662

Запитання

Працівник здав кров, не повідомивши про це роботодавця та прийшовши у день здавання на роботу. Через декілька днів приніс довідку про донорство. Скільки додаткових днів відпочинку належить цьому працівнику-донору?

Відповідь

Надання пільг донорам, насамперед, днів відпочинку у разі здачі крові та (або) її компонентів, врегульоване статтею 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР.

Так, у день здавання крові та (або) її компонентів, а також у день медичного обстеження працівника, який є або виявив бажання стати донором, увільняють від роботи на підприємстві будь-якої форми власності зі збереженням за ним середнього заробітку.

Після кожного дня здавання крові та (або) її компонентів донору надають додатковий день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку, про що видають відповідний наказ.

Додаткові дні відпочинку донору: коли надавати 1, а коли — 2 Читайте також: Оплата лікарняного працівнику-донору

Якщо за погодженням з роботодавцем у день здавання крові донор був залучений до роботи, йому за бажанням надають інший день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку. У такому випадку працівнику надають два дні відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку, ці дні він може приєднати до щорічної відпустки.

У вказаному випадку, якщо такого погодження з роботодавцем не було, працівник не писав заяву про увільнення від роботи в день здавання крові і з власної ініціативи цього дня працював, йому слід надати один додатковий день відпочинку зі збереженням середнього заробітку.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19186

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25731

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14897

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22053

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7572