Додаткові дні відпочинку донору: коли надавати 1, а коли — 2

2825

Запитання

Працівник здав кров, не повідомивши про це роботодавця та прийшовши у день здавання на роботу. Через декілька днів приніс довідку про донорство. Скільки додаткових днів відпочинку належить цьому працівнику-донору?

Відповідь

Надання пільг донорам, насамперед, днів відпочинку у разі здачі крові та (або) її компонентів, врегульоване статтею 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР.

Так, у день здавання крові та (або) її компонентів, а також у день медичного обстеження працівника, який є або виявив бажання стати донором, увільняють від роботи на підприємстві будь-якої форми власності зі збереженням за ним середнього заробітку.

Після кожного дня здавання крові та (або) її компонентів донору надають додатковий день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку, про що видають відповідний наказ.

Додаткові дні відпочинку донору: коли надавати 1, а коли — 2 Читайте також: Оплата лікарняного працівнику-донору

Якщо за погодженням з роботодавцем у день здавання крові донор був залучений до роботи, йому за бажанням надають інший день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку. У такому випадку працівнику надають два дні відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку, ці дні він може приєднати до щорічної відпустки.

У вказаному випадку, якщо такого погодження з роботодавцем не було, працівник не писав заяву про увільнення від роботи в день здавання крові і з власної ініціативи цього дня працював, йому слід надати один додатковий день відпочинку зі збереженням середнього заробітку.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16493

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
487829

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2952

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71714

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42501