Підприємство реорганізують — об’єднують два структурних підрозділи, один із яких юридично буде ліквідовано. Чи можна перевести із підрозділу, що ліквідується, працівників, які перебувають у відпустках по догляду за дитиною, без письмового повідомлення їх про це, якщо усі умови праці будуть збережені?
Відповідь
Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в тій самій установі, організації, зокрема, в інший структурний підрозділ у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором (ч. 2 ст. 32 КЗпП).
Тож, при переміщенні працівників з одного структурного підрозділу до іншого, якщо ні назва посади, ні посадові обов’язки, ані умови оплати праці не змінюються, жодних заяв від них не потрібно.
Тому роботодавець може видати наказ про переміщення працівників, що перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку.
Після виходу працівників на роботу слід ознайомити з ним працівників.
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.