Повторне прийняття після звільнення за переведенням: чи зобов’язує законодавство?

2540

Запитання

Чи зобов’язаний роботодавець (не маючи на це бажання) прийняти знову на роботу працівника, звільненого за переведенням?

Відповідь

Законодавством не передбачено право працівника після прийняття на роботу за переведенням повернутися на попереднє підприємство. Оскільки переведений працівник наразі перебуває у трудових відносинах з іншим підприємством, звільнитися він може з цього підприємства за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).

Звільнити працівника за переведенням до попереднього підприємства нинішній роботодавець не може, оскільки немає згоди на його прийняття на роботу у зв’язку переведенням.

Звільнення та прийняття на роботу за переведенням передбачає надання згоди трьох сторін: роботодавця, де працює працівник, роботодавця, який бажає прийняти працівника на роботу у зв’язку переведенням (ч. 5 ст. 24 КЗпП), та самого працівника (ч. 1 ст. 32 КЗпП).

Законодавство не визначає обов’язку роботодавця як прийняти працівника на роботу за переведенням, так і надавати пояснення щодо причини відмови.

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
273079

Види переведення на іншу роботу

Переведення на іншу роботу — важлива процедура, яка потребує чіткого дотримання трудового законодавства. Така зміна може бути ініційована як працівником, так і роботодавцем, і має як юридичні, так і практичні наслідки. Як перевести працівника на іншу роботу законно та швидко? Чи можливе переведення на іншу посаду за заявою працівника? Чи передбачає переведення працівника на іншу посаду запис в трудовій книжці? Чи змінюється тривалість щорічних додаткових відпусток після переведення на іншу роботу? Що потрібно врахувати при переведенні на іншу посаду? Відповіді — у статті.
32778

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
134629

Відмінність переведення від переміщення

В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
12855

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.
66905