Внутрішній сумісник не приступив до роботи: як звільнити

876

Запитання

За внутрішнім сумісництвом прийнято працівника. Проте цей працівники до роботи не приступив. Як правильно його звільнити?

Відповідь

Якщо працівник повідомив, що не має наміру працювати в організації, необхідно скласти акт про відмову приступити до роботи, на підставі якого видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу.

Найліпше, якщо працівник власноруч напише заяву про скасування наказу про прийняття на роботу за сумісництвом із зазначенням причини відмови приступити до виконання трудових обов’язків.

Після встановлення факту небажання приступити до роботи, на підставі заяви працівника чи акта про відмову працівника приступити до роботи видаємо наказ про скасування наказу про прийняття на роботу. 

Після скасування наказу про прийняття на роботу слід подати повідомлення про прийняття на роботу на цього працівника з позначкою у графі 2 «скасовуюче».

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
87962

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
109604

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9656

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
75159

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
26118