Продовження випробувального строку: варіанти є

7991

Запитання

Чи можна продовжити випробувальний строк працівнику, якщо 3-місячне випробування закінчується, а роботодавець наполягає встановити його ще на два місяці?

Відповідь

Максимальний строк випробування встановлено законодавством, і збільшити його не можна навіть за погодженням сторін трудового договору.

Продовження випробувального строку: варіанти є Читайте також: Випробування при прийнятті на роботу: кому встановлювати та на який строк

Згідно з частиною 1 статті 27 КЗпП, строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців. Строк випробування для працівників, яких приймають за робітничими спеціальностями, не може бути більшим за один місяць. Законодавством не передбачена можливість продовження строку випробування.

До строку випробування не зараховують дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (ч. 3 ст. 27 КЗпП). У цьому випадку дні відсутності не враховують до строку випробування. Необхідно порахувати кількість «невідпрацьованих» календарних днів і визначити нову прогнозовану дату закінчення строку випробування, «зсунувши» її на відповідну кількість днів.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16362

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163738

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1372