Відповідь
Посада із кодом КП, що належить до угруповання, яке не відповідає сфері діяльності підприємства, означає, що посада не відповідає Класифікатору професій. Бо йдеться не лише про збіг назви посади і професійної назви роботи в КП, а й про дотримання принципів професійної класифікації.
Наслідок один — відповідальність:
- на роботодавця чекає штраф у розмірі 1 МЗП (ст. 265 КЗпП)
- на винну посадову особу — адмінвідповідальність за статтею 41 КУпАП
Інспектор з праці надасть припис на усунення порушень.
Запис вебінару на тему «Як узгодити штатний розпис із Класифікатором професій»
У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
Зміна № 11 до Класифікатора професій скасувала професійну назву Комірник. Відтепер ця посада звучить дещо по-іншому та має новий код професії.