Відповідь
Під час воєнного стану святкові дні є робочими. Такі зміни запроваджені законодавством. Тож, щоб працівники вийшли на роботу, жодного наказу про скасування святкового дня видавати непотрібно.
Якщо ж ви, навпаки, хочете, щоб підприємство не працювало у святковий день, доведеться докласти зусиль: вимоги законодавства є однаковими та обов'язковими для всіх, тож просто надати працівникам вихідний, проігнорувавши правила, не можна.
Втім, якщо все ж ви бажаєте звільнити працівників від роботи 24 серпня (або в інший святковий день), скористайтеся порадами експерта щодо доступних роботодавцеві сценаріїв (з аналізом можливих негативних наслідків кожного з них).
Оформлення щорічної відпустки або відпустки без збереження зарплати
Оформлення відпустки відбувається за заявами працівників, розрахунок та виплата відпускних — обов'язкові.
Правила колективного договору
Можна затвердити у колективному договорі додаткові гарантії про відпочинок у святкові й неробочі дні, визначені статтею 73 КЗпП (зі збереженням середнього заробітку). Водночас такий спосіб може не підійти підприємствам, що фінансуються з держбюджету.
Наказ про неробочий день
В такому разі працівники не відпрацюють серпневу норму робочого часу та, відповідно, отримають менше грошей.
Зменшення тривалості робочого тижня
Це можливо шляхом внесення змін до колективного договору.
Робочий де-юре та вихідний де-факто
Табелюючи 24 серпня як робочий день, якщо при цьому співробітники не працюватимуть, роботодавець уникає бюрократичних процедур, проте наражає себе на певні небезпеки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.