Відповідь
Як у всіх працівників, право на щорічну відпустку повної тривалості у працівника настане через шість місяців роботи на підприємстві. Виняток — працівник належить до категорії тих, хто має право на відпустку повної тривалості до того, як відпрацює шість місяців (ч. 5 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
Усього наразі існує понад 30 видів неоплачуваних відпусток. Було б зручно, якби всю інформацію можна було знайти у Законі України «Про відпустки». Насправді ж норми про деякі види відпусток «розкидані» по багатьох законах. Але я зібрала їх для вас в одній таблиці.
Також працівник має право на відпустку без збереження зарплати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи, якщо не використав за попереднім місцем роботи щорічної основної та додаткових відпусток повністю або частково й одержав за них грошову компенсацію (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.