Звітування про квоту іноземними представництвами у 2019 році
Запитання
Чи зобов’язане іноземне представництво звітувати про квоту для працевлаштування у 2019 році?
Відповідь
СКАЧАТИ ➦ Звіт про виконання квоти
Іноземні суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право відкривати свої представництва на території України (абз. 1 ч. 18 ст. 5 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-XII).
➤ Квота для працевлаштування — 2019: корисні поради роботодавцям
Представництво суб’єкта господарської діяльності не є юридичною особою і не здійснює самостійно господарської діяльності, у всіх випадках воно діє від імені і за дорученням іноземного суб’єкта господарської діяльності, зазначеного у свідоцтві про реєстрацію, і виконує свої функції згідно із законодавством України. Представництво іноземного суб’єкта господарської діяльності в Україні може здійснювати функції, пов’язані з виконанням представницьких послуг, тільки в інтересах іноземного суб’єкта господарської діяльності (п. 12 Інструкції про порядок реєстрації представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 18.01.1996 № 30; далі — Інструкція № 30).
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір
Якщо представництво здійснює господарську діяльність на території України, таке представництво повинно стати на облік у податковому органі за своїм місцезнаходженням у порядку, установленому центральним податковим органом України, та набути статусу постійного представництва (п. 13 Інструкції № 30).
Норматив для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, встановлений для підприємств, установ та організацій (ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI). Вимога щодо виконання квоти для працевлаштування поширюється лише на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа та організація.
Якщо іноземне представництво не є юридичною особою, воно не повинно звітувати про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.