Відповідь
Так, підприємства із середньообліковою чисельністю штатних працівників за 2018 рік від 8 до 20 осіб звітують про виконання квоти в січні 2019 року.
Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) установив із 2013 року для підприємств із чисельністю працівників понад 20 осіб квоту для працевлаштування громадян, яким складно на рівних конкурувати на ринку праці (ст. 14 Закону № 5067). Розмір квоти — 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.
СКАЧАТИ ➦ Оновлений Звіт про квоту
Пенсійна реформа поширила квоту на малі підприємства. Якщо штатних працівників — 8-20 осіб, роботодавець повинен мати у штаті або працевлаштувати щонайменше одну особу, якій залишилося 10 і менше років до права на пенсію за віком. Норма діє з 01.01.2018.
Ірина Іванченкошеф-редактор системи «Експертус Кадри», журналів «Кадровик-01» та «Довідник секретаря та офіс-менеджера» Важливим аспектом при виконанні квоти є те, що роботодавці розраховують її самостійно. На кожному підприємстві, як правило, вже є працівники, яким законодавство надало додаткові гарантії у сфері зайнятості. І перший крок кадрової служби — визначити, скільки таких осіб фактично працює на підприємстві.
Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.