Розмір допомоги по безробіттю при звільненні за угодою сторін у 2019 році

23848

Запитання

Який розмір допомоги по безробіттю у випадку звільнення за угодою сторін або скорочення чисельності працівників?

Відповідь

Розмір допомоги по безробіттю 2019

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від трьох чинників:

  • підстави звільнення;
  • сумарний страховий стаж;
  • страховий стаж, набутий безпосередньо за 12 місяців до взяття на облік у службі зайнятості.

Законодавство України регламентує ці питання у таких актах, як:

  • стаття 22, 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ (далі — Закон № 1533);
  • розділ 2 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613 (далі — Порядок № 613).

Детальніше про процедуру звільнення працівника за згодою сторін — у консультації «Звільнення працівника за згодою сторін»

Виплату допомоги по безробіттю у разі звільнення за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) призначають з 8-го дня після реєстрації в службі зайнятості. Тривалість виплати допомоги становить до 270 днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) — не більше як 630 к. д.

Для отримання допомоги є обов’язкова умова. Застрахована особа зареєструвалася як безробітна та протягом 12 місяців до реєстрації набула щонайменше 6 місяців страхового стажу.

У такому випадку розмір допомоги по безробіттю визначають у відсотках до середньої заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу:

Розмір допомоги по безробіттю при звільненні за угодою сторін у 2019 році

Зверніть увагу, що розмір виплат фінансової допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як розрахувати розмір допомоги по безробіттю у разі скорочення працівника, — читайте в консультації «Допомога по безробіттю — залежно від підстави звільнення»


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про звільнення за згодою сторін

Розірвання трудових відносин за пунктом 1 статті 36 КЗпП застосовують у випадку взаємної згоди сторін трудового договору. Ініціювати припинення трудового договору за цією підставою може як працівник, так і роботодавець. Чому доцільно, щоб заява на звільнення за угодою сторін була письмовою, а не лишилась на рівні усних домовленостей? Дізнайтеся нюанси та приклади з судової практики й скачайте зразок заяви на звільнення за згодою сторін 2025.
117696

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
298287

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
665646

Зразок наказу про звільнення за згодою сторін

У наказі про звільнення обов’язково зазначають строк та підставу припинення трудових відносин, вказують кількість невикористаних чи наперед використаних днів щорічної відпустки, які підлягають грошовій компенсації або за які провадиться утримання із заробітної плати
89891