Розмір допомоги по безробіттю при звільненні за угодою сторін у 2019 році

23571

Запитання

Який розмір допомоги по безробіттю у випадку звільнення за угодою сторін або скорочення чисельності працівників?

Відповідь

Розмір допомоги по безробіттю 2019

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від трьох чинників:

  • підстави звільнення;
  • сумарний страховий стаж;
  • страховий стаж, набутий безпосередньо за 12 місяців до взяття на облік у службі зайнятості.

Законодавство України регламентує ці питання у таких актах, як:

  • стаття 22, 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ (далі — Закон № 1533);
  • розділ 2 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613 (далі — Порядок № 613).

Детальніше про процедуру звільнення працівника за згодою сторін — у консультації «Звільнення працівника за згодою сторін»

Виплату допомоги по безробіттю у разі звільнення за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) призначають з 8-го дня після реєстрації в службі зайнятості. Тривалість виплати допомоги становить до 270 днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) — не більше як 630 к. д.

Для отримання допомоги є обов’язкова умова. Застрахована особа зареєструвалася як безробітна та протягом 12 місяців до реєстрації набула щонайменше 6 місяців страхового стажу.

У такому випадку розмір допомоги по безробіттю визначають у відсотках до середньої заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу:

Розмір допомоги по безробіттю при звільненні за угодою сторін у 2019 році

Зверніть увагу, що розмір виплат фінансової допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як розрахувати розмір допомоги по безробіттю у разі скорочення працівника, — читайте в консультації «Допомога по безробіттю — залежно від підстави звільнення»


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
656088

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
632311

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
162955