До щорічних відпусток не включають дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку (ст. 78 КЗпП). Якщо працівник захворів під час перебування у щорічній відпустці і має листок непрацездатності як документальне підтвердження того, невикористані дні відпустки йому повинні надати як продовження відпустки або перенести залишок відпустки на інший період, але в межах 12 місяців після закінчення робочого року, за який надавали відпустку.
Накази з кадрових питань: тренінг
Рішення про продовження чи перенесення відпустки узгоджують працівник і роботодавець.
Працівник має повідомити роботодавцю своє рішення –– продовжити або перенести відпустку на бажаний термін, зокрема назвати причини продовження чи перенесення. Роботодавець повинен видати наказ про продовження або перенесення відпустки на підставі листка непрацездатності та заяви працівника.
Відпустку переносять або продовжують на кількість календарних днів хвороби, що припали на період відпустки.
Якщо тимчасова непрацездатність настала внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній (основній чи додатковій) відпустці допомогу надають у порядку та розмірах, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», далі –– Закон про соціальне страхування (абз. 5 ч. 2 ст. 22 Закону про соціальне страхування).
Допомогу по тимчасовій непрацездатності не надають за період перебування працівника у відпустці без збереження зарплати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням (п. 1 пп. 6 ст. 23 Закону про соціальне страхування).
Допомогу по тимчасовій непрацездатності не надають також, якщо період хвороби повністю припав на час відпустки без збереження зарплати, незалежно від підстав для її надання.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці