Роботодавцям компенсують витрати на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю

Теми:
Мінекономіки розробило проект Порядку

Роботодавцям компенсують витрати на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністюСПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю». Розробник постанови — Мінекономіки. 

Цим документом, серед іншого, міністерство пропонує затвердитиПорядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю, (далі — Порядок). Порядок визначитьумови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір.

Працівник з інвалідністю: прийняття, робота, звільнення

Дію Порядку поширять на роботодавців, які працевлаштували застраховану особу з інвалідністю. Бюджетні установи, фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування, громадські об’єднання осіб з інвалідністю, їх спілки, а також підприємства та організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю компенсацію не отримуватимуть.

Компенсацію виплачуватимуть:

  • у розмірі фактичних витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з інвалідністю;
  • щомісяця протягом 6-ти місяців з дня працевлаштування особи з інвалідністю незалежно від групи інвалідності;
  • граничний розмір компенсації не перевищуватиме 15 000 гривень, або обчисленої з неї відповідної суми у разі, коли особа працювала неповний місяць.

Щоб отримати компенсацію, роботодавець подаватиме до центру зайнятості за місцем його господарської діяльності заяву за затвердженою формою:

  • в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, офіційного веб-сайту Державного центру зайнятості, або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій з використанням КЕП;
  • у паперовій формі — особисто до центру зайнятості.

Розмір компенсації визначатимуть на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму заробітної плати, нарахованої роботодавцем працівнику та про суму єдиного внеску, сплаченого роботодавцем за працівника.

Нагадаємо, що починаючи зі звіту за 2022 рік не потрібно складати й подавати до Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю форму № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», затверджену наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591. Проте. сам норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, або у кількості одного робочого місця, якщо працює від 8 до 25 осіб, — роботодавці мають виконувати й надалі. 

Олена Петровська

за матеріалами СПО об’єднань профспілок України 

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16339

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126362

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді