Роз'яснення надала шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Житкова
Час навчання у ПТНЗ зараховують до трудового стажу учня, слухача, зокрема до безперервного стажу та до стажу роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників.
Чи обов’язково випускнику ПТУ надавати щорічну основну відпустку в перші три місяці після працевлаштування
Умова — після закінчення навчання учень має працевлаштуватися за набутою професією не пізніше, аніж через три місяці.
Випускникам ПТНЗ денної форми навчання, які навчалися 10 і більше місяців, надають відпустку. На неї діють усі правила щорічних відпусток, передбачені Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Тож відпустку мають надати упродовж перших трьох місяців роботи на підприємстві. Якщо роботодавець у цей строк не надасть відпустку — порушить законодавство про працю.
Якою має бути тривалість щорічної основної відпустки для випускників залежно від їх віку, можна дізнатися у консультації.
11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України
Тимчасове переведення працівника на іншу посаду, зокрема, оформлюють наказом. Нині немає типової форми такого наказу, тому варто готувати наказ про переведення за загальними правилами діловодства.
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.