Звіряння списків військового обліку: розбираємо тему від початку до кінця

Теми:
Помилки, поради, приклади — аналізуємо в одному матеріалі

image86

Як спланувати та провести звіряння в умовах воєнного стану

Відповідальні за ведення військового обліку повинні регулярно звіряти списки персонального військового обліку. Цей процес ще й поділяється на:

  • «внутрішнє» — із записами у військово-облікових документах працівників;
  • «зовнішнє» — з обліковими документами відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК), органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, в яких працівники перебувають на військовому обліку.

При цьому деякі спекти не врегульовані законодавством. Так, немає чіткого визначення щодо того, скільки разів на рік потрібно звіряти дані, в якій формі складати та як затверджувати графік звіряння тощо. Тож перед відповідальними за військовий облік може постати низка питань, на які доведеться шукати відповіді самостійно. Щоб уникнути помилок, ми радимо скористатися порадами експертів

Спеціалісти Цифрового видавництва Експертус також підкажуть, що робити з такими життєвими викликами, як відсутність працівників у день звіряння через дистанційну роботу, хворобу, відпустки або відрядження.

Окремим важливим аспектом є взаємодія з територіальними центрами комплектування. 

 

Також у консультації ви зможете дізнатися, як спростити процес звіряння, виправити виявлені помилки, а також знайдете готові зразки для роботи.

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Спрощення роботи підприємства через бланк лист

У сучасному кадровому середовищі ефективне управління документообігом є запорукою успішної діяльності будь-якого підприємства. Бланк листа підприємства — один із простих, але дієвих інструментів оптимізації роботи. Фірмовий бланк організації (зразок) — це стандартний шаблон офіційної кореспонденції, який значно зменшує час на підготовку документів і підвищує загальний рівень професіоналізму. Бланк листа підприємства (зразок) — у статті.
6180

Зміна № 15 до класифікатора професій: огляд

11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України
382

Щорічна відпустка наперед: брати чи ні?

Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
18761

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
111

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді