Атестація робочих місць за умовами праці має на меті врегулювати відносини між працівником і роботодавцем у сфері прав на здорові та безпечні умови праці. Зокрема, йдеться про пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах та пільгову пенсію.
Як діяти кадровику, якщо директор делегував йому атестацію робочих місць за умовами праці
Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442, передбачає, що атестація проводиться не рідше одного разу на 5 років (строки проведення при цьому передбачені колективним договором).
Якщо ж умови та характер праці на підприємстві зазнали докорінних змін, слід провести атестацію позачергово.
Для проведення атестації має бути сформована спеціальна комісія. Для затвердження її складу та повноважень слід видати наказ по підприємству. Результати атестації вважаються чинними до дати нового наказу про результати проведення чергової атестації.
Експерти підготували для вас топ травневих зразків наказів та заяв. Полегшіть своє професійне життя, скачайте файли безплатно. Для цього потрібно бути зареєстрованим користувачем або ж просто оформити демодоступ.
Як наголосили у Держпраці, можливість перенесення атестації через воєнний стан не передбачена. Тобто атестація робочих місць за умовами праці повинна відбуватися у звичайному порядку.
Зазначимо, атестацію проводять на тих підприємствах, де наявні шкідливі та небезпечні виробничі фактори (ті, які можуть негативно впливати на здоров’я працівників чи їх нащадків). Це може бути зумовлено специфікою технологічного процесу, використанням специфічного обладнання, сировини чи матеріалів.
Водночас Мінекономіки розробило проект постанови КМУ «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці». Документ передбачає, що на підприємствах, в установах та організаціях, де внаслідок війни неможливо забезпечити характерні (типові) виробничі умови, роботодавці зможуть провести атестацію протягом 6-ти місяців з дня, як воєнний стан припинять або скасують, а в цей час будуть діяти результати атестації, яку провели до 24 лютого 2022 року.
Детальніше — у нашому матеріалі «Умови проведення атестації робочих місць за умовами праці під час воєнного стану можуть змінити».
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.